Zakopane 2018

21.10.2018

Od 15 – 19.10.2018r. grupa uczniów oraz absolwentów ZS nr6 z Rybnika przebywała w Zakopanem. Wyjazd został dofinansowany z grantu Urzędu Miasta Rybnika oraz Stowarzyszenia Dla Dobra.

Cudowna pogoda, górski klimat i zapierający dech widok Tatr zachęcały do aktywnego spędzania czasu w Zakopanem. Przez 5 dni pokonaliśmy kilkadziesiąt kilometrów! Nasi uczniowie odwiedzili też Centrum Edukacji Przyrodniczej, gdzie poszerzali wiedzę o Tatrach oraz jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w Zakopanem – Gubałówkę, skąd najlepiej podziwiać panoramę Tatr.

Oprócz wędrówek był również czas na wspólne gry w karty, kręgle, bilard czy piłkarzyki, które wiodły prym w tym roku. Na zakończenie cała grupa zaznała iście królewskiego relaksu w Termach Chochołowskich, a cały wyjazd zwieńczyła wieczorna dyskoteka.

Ważnym aspektem całego wyjazdu były pogadanki na temat szkodliwego działania używek i ryzyku uzależnienia.

Bardzo dziękujemy władzom miasta Rybnika za wsparcie finansowe tej inicjatywy. Wierzymy, że czwarty z kolei wyjazd można nazwać już tradycyjnym i w przyszłym roku kolejna grupa uczniów ZS6 będzie mogła zobaczyć piękno naszych Tatr!