ZDROWY RUCH, ZDROWY DUCH!

29.10.2013

We wrześniu uroczyście otwarliśmy placyk rekreacyjny z huśtawką i równoważniami. Na realizację przedsięwzięcia szkoła dostała dofinansowanie z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRiS z Rybnika w ramach projektu „Szkoła partycypacji”.  Zamysłem przedsięwzięcia było zaktywizowanie uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli do działań na rzecz całej społeczności szkolnej.

Projekt „Zdrowy ruch, zdrowy duch” był jednym z 3 projektów, który w czasie szkolnego głosowania, został wybrany przez uczniów do dalszej realizacji. Plan zakładał wyposażenie placu szkolnego w sprzęt rekreacyjno-sportowy, który umożliwi uczniom zabawę, ruch i aktywny wypoczynek na powietrzu. Dzięki staraniom osób zaangażowanych w projekt, udało się zakupić dwuosobową huśtawkę, mostek wiszący, równoważnię i drabinki. Zespół projektowy tworzyło 4 nauczycieli: panie Oktawia, Adrianna (nadzór nad projektem),pani Małgosia (opracowanie gier i zabaw na dzień otwarcia placyku, pozyskanie dodatkowych sponsorów)oraz pan Wiesiek(wszelkie pomiary, plany i mapki), uczniowie klas 2 przysposabiających a także chętni uczniowie klas 1.

Za pomoc przy realizacji dziękujemy również personelowi gospodarczemu, który aktywnie włączył się w prace fizyczne przy przygotowaniu terenu pod huśtawki. Dziękujemy naszym dwóm sponsorom: ”Domix” Czesław Janyga oraz MCJ Jacek Czogalla, dzięki którym całość kwoty uzyskanej z projektu mogliśmy wykorzystać na  zakup sprzęt rekreacyjnego. Dodatkowe wyposażenie placyku w postaci piasku i transportu sfinansowały te firmy.

Uroczyste otwarcie odbyło się we wrześniu. I choć pogoda nam nie dopisała, deszcz lał się z ciemnych chmur  to aktywne zabawy przeniesione na salę gimnastyczną  dały wiele radości. Były zabawy z chustą Clanza, skoki w workach, tory przeszkód i konkurencje z piłkami. Każdy mógł popróbować swoich sił w różnych zabawach, a dla zmęczonych konkurencjami był przygotowany słodki poczęstunek. Obecnie w słoneczne dni, huśtawki i równoważnie są wykorzystywane przez uczniów , umożliwiając zabawę i aktywność fizyczną.
   Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom , dzięki którym projekt został zrealizowany i wywołał uśmiech  naszych uczniów.
Panu Januszowi Piechoczkowi z CRiSu w Rybniku dziękujemy za wszelką pomoc i cenne rady.

DUSZKI