Zespół Szkół nr 6 w Rybniku razem z UNICEF świętuje Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

16.11.2021

20 listopada to rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka- najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom.

W tym szczególnym dniu dzieci na całym świeci jednoczą się i podejmują wiele działań imieniu swych rówieśników- tych, których prawa często są łamane. Polska odegrała szczególna rolę w tworzeniu światowego systemu ochrony praw dziecka- była inicjatorem uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

Pokażmy, że prawa dziecka są ważne dla Naszej placówki.

W tym roku Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wypada w sobotę, i dlatego w naszej szkole świętować będziemy w poniedziałek 22 listopada.

Włączając się w ogólnopolskie obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka wraz innymi placówkami pamiętamy o kolorze niebieskim, który jest kolorem UNICEF symbolizujący jedyność z dziećmi na świecie. Tego dnia uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy placówki przyjdą do szkoły ubrani na niebiesko lub z niebieskimi dodatkami.

O kolejnych podjętych działaniach będziemy informować na bieżąco.