Zespół Szkół nr 6 w Rybniku razem z UNICEF świętuje Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

25.11.2020

Zespół Szkół nr 6 w Rybniku włączył się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF. Ten rok szkolny jest szczególny. Trudny dla uczniów, rodziców i nauczycieli.
Sytuacja epidemiczna w kraju i na świecie uniemożliwia zorganizowanie uroczystych obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Nie spotykamy się w szkole, tęsknimy za sobą i za nauką w szkole. Nauka zdalna jest dużym wyzwaniem dla nas wszystkich. Jednak uczniowie i nauczyciele nie zapominają o Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka i realizują aktywności on-line, które mają nam przypomnieć prawa dzieci.
W tym roku zapoznamy się z sytuacją dzieci w Jemenie.
W Jemenie od lat trwa wojna, a jej najbardziej bezbronnymi ofiarami są dzieci. Tracą zdrowie, życie i szansę na szczęśliwe dzieciństwo, a ich prawa są drastycznie łamane.
Nie chcemy pozostać obojętni na los dzieci w Jemenie i włączamy się w pomoc organizowaną przez UNICEF.
O podjętych działaniach będziemy informować na bieżąco.