Zmagania pływackie

30.11.2015

Odegraniu hymnu olimpiad specjalnych towarzyszyło wciągnięcia flagi na maszt. W składzie pocztu sztandarowego był Andrzej Motyka zawodnik klubu „Promyk”, uczeń Zespołu Szkół nr 6 srebrny medalista w pływaniu Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Los Angeles.
W zawodach wystartowało blisko 150 zawodników w tym uczniowie Zespołu Szkół nr 6. Rywalizacja odbywała się na różnych dystansach w stylu dowolnym, klasycznym i grzbietowym indywidualnie i w sztafecie. Zawodnicy o niższych możliwościach pływali na dystansie 15 i 25 metrów z pomocą sprzętu pneumatycznego z asystą. Bardzo dobrze wypadli sportowcy z naszej szkoły. Niezależnie od konkurencji pływackich zorganizowano konkurs kibica. Młodzież z rybnickich szkół dopingowała sportowców. Na najlepszych pływaków czekały pamiątkowe medale. Przedsięwzięciu towarzyszyło także spore zainteresowanie ze strony mediów. Niezależnie od miejsca w zawodach wszystkim pływakom należą się słowa uznania.