Zmagania z wiedzą ekologiczną

24.04.2013

22 kwietnia obchodzimy światowy Dzień Ziemi. My w szkole, w tym czasie  mamy Tydzień Ekologiczny z różnymi atrakcjami. W ramach tego Tygodnia już po raz 6. reprezentujemy nasza szkołę na konkursie ekologicznym, organizowanym przez SOSW Rybnik. I tym razem nasze uczennice popisały się ogromną wiedzą w zakresie ochrony środowiska i zdobyły I miejsce razem ze szkołą z Żor.

Sabina, Patrycja i Beata rywalizowały bardzo zacięcie i się udało. Jedną z konkurencji było wykonanie ekologicznego drzewa z odpadów W ocenie zawarte było nie tylko samo wykonanie ale również integracja grupy z nauczycielem. Oczywiście, jak co roku, byli i zaproszeni goście, i dyplomy i cenne nagrody i poczęstunek. Taki konkurs to doskonała okazja do poznania swoich rówieśników z innych szkół regionu ale też do doskonalenia wiedzy ekologicznej i stosowania jej  na co dzień.