Znamy już ulubionych bohaterów książkowych oraz laureatów konkursu Mój ulubiony książkowy bohater

23.05.2012

Oskar z opowiadania „Oskar i pani Róża” E. E. Schmitta, Anna Shirley, główna bohaterka powieści „Ania z Zielonego Wzgórza” autorstwa kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery, Mały Książę, bohater pozycji pod tym samym tytułem, która wyszła spod pióra Antoine de Saint-Exupéry to ulubieni bohaterowie opisani przez młodzież uczestniczącą w międzyszkolnym konkursie „Mój ulubiony książkowy bohater”. Konkurs adresowany był do młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie i oprócz opisów ulubionych bohaterów zakładał również wykonanie pracy plastycznej o tej samej tematyce. W kategorii prac plastycznych pojawił się m.in. Kubuś Puchatek, Pinokio, Pan Kleks czy Czerwony Kapturek. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród zakupionych dzięki środkom z Urzędu Miasta Rybnika zorganizowano w szkolnej bibliotece.

W konkursie uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych im. W. Sherborne z Czerwionki – Leszczyn, Zespołu Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty z Żor, Zespołu Szkół nr 9 im. dr Witczaka z Jastrzębia Zdroju oraz Zespołu Szkół nr 6 z Rybnika.

Uczestników spotkania powitała wicedyrektor szkoły Sabina Kuźnik oraz organizatorki konkursu Agnieszka Miłoś oraz Dorota Porwoł. Uczniowie Zespołu Szkół nr 6, Ania i Piotr, przygotowali krótki występ, podczas którego zaprezentowali kilka utworów literackich.

Spotkanie uświetniły swoją obecnością lokalne pisarki – Regina Sobik oraz Janina Dąbrowska, które podzieliły się z uczestnikami swoimi przemyśleniami dotyczącymi pisarstwa. W trakcie spotkania połączonego z poczęstunkiem panie wspominały o początkach swojej przygody z literaturą oraz czytały swoje wiersze. Na autorów najciekawszych prac czekały dyplomy oraz nagrody rzeczowe zakupione z grantu przyznanego przez Urząd Miasta Rybnika. Panie, które opiekowały się młodzieżą, także otrzymały specjalne podziękowania. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym.

Laureaci konkursu:

W kategorii literackiej:
I miejsce – Wojciech Kowol z Żor
II miejsce – Mateusz Bubik z Jastrzębia – Zdroju
III miejsce otrzymali ex quo: Aleksandra Wojtasiok z Czerwionki – Leszczyn oraz Piotr Holona z Rybnika

W kategorii plastycznej szkół podstawowych i gimnazjum:
I miejsce –  Michał Sternadel
II miejsce – Ewa Radtke
III miejsce – Dawid Michniewicz
Wszyscy wróznieni są  uczniami Zespołu Szkół nr 9 z Jastrzębia  Zdroju.

W kategorii plastycznej szkół przysposabiających do pracy:
I miejsce – Małgorzata Miękina
II miejsce – Aleksandra Ujazdowska
III miejsce- Sylwia Sorbian
Laureaci uczą się w Zespole Szkół nr 6 w Rybniku.

Zapraszamy do galerii.