„Żubrowisko” w Jankowicach i ogrody Kapias w Goczałkowicach Zdrój

27.10.2017

W  Ośrodku Edukacji Ekologicznej „Pszczyńskie Żubry”  byliśmy na wspaniałej lekcji, gdzie pan Przewodnik  zapoznał nas z zagadnieniami dotyczącymi biologii żubra oraz historią odrodzenia gatunku.

Z filmu o rezerwacie dowiedzieliśmy się także o innych zwierzętach, które tam mieszkają lub  odwiedzają teren rezerwatu. Wiemy także jak należy zachować się w lesie co uświadomiła nam kolejna prezentacja – bajka.

Spacerując ścieżkę dydaktyczną, mieliśmy okazję do obserwowania tych pięknych żubrów oraz poznania w jaki sposób przyroda przygotowuje się do zimy.

Zainteresowanie miejscem wśród uczniów było olbrzymie o czym świadczyły liczne pytania  i komentarze kierowane do pana Przewodnika. Na zakończenie 3 godzinnej lekcji ekologii      i biologii, każdy z  uczestników dostał książkę o żubrach, linijkę z grupą zwierząt chronionych oraz  książę – bajkę edukacyjną do biblioteki szkolnej.

Kolejnym miejscem naszej wycieczki były ogrody Kapias.

Piękna roślinność, typy ogrodów występujących w różnych miejscach świata na przykład ogród japoński, skandynawski, śródziemnomorski itp. oraz wiele sezonowych kompozycji roślinnych, bardzo się podobała i zachwyciła uczniów.

Pogoda nam dopisała, choć kiedy wyjeżdżaliśmy z Rybnika to padał deszcz. Jednakże w ciągu dnia świeciło słońce podkreślając piękno lasu i ogrodów. Ponadto wspaniały zapach leśnej ściółki oraz kwiatów i spędzony czas na łonie natury  dodał  nam radości i energii życia.

Organizatorem wycieczki była p. Dorota Klimkiewicz.

Zdjęcia wykonała  p. Doroty Porwoł i p. Dorota Klimkiewicz. Zapraszamy do galerii.