Zwiedzamy muzeum w Rybniku

29.05.2012

Uczniowie Zespołu Szkół nr 6 są otwarci na nowe wyzwania, są ciekawi świata i lubią poznawać otoczenie. Pod koniec kwietnia młodzież z klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Zespołu szkół nr 6 zwiedziła rybnicka placówkę muzealną.

Wyjście do muzeum było jedną z form szeroko rozumianej edukacji kulturalnej. Warto dodać, iż uczniowie oprócz stricte zawodowych przedmiotów uczestniczą także w różnorodnych przedsięwzięciach rozwijających zainteresowania oraz poszerzających wiedzę z rożnych dziedzin życia.

Podczas wycieczki uczniowie obejrzeli wystawę czasową zatytułowaną „Żydzi w Rybniku”. Dzięki uprzejmości pracowników placówki zwiedzi także pozostałe wystawy „Rybnik nasze miasto”, „Cechy rzemieślnicze w miastach Górnego Śląska do 1939 roku” oraz „Wyrobisko górnicze”.

Zapraszamy do galerii.